• image
 • Helicopter wedstrijden
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

Over ons

De Leidsche Luchtvaart Club (LLC) is een actieve modelvliegclub met een rijke historie sinds 1936. Vliegen kan op het voormalig vliegveld Valkenburg en het clubhuis bevindt zich op sportpark "de Kikkerpolder" in Leiden.

Elke woensdagavond vanaf 20:00 uur is daar de clubavond. Kijk gerust rond op onze website of kom eens langs!

Lees meer over ons

Nieuws

F3J op Valkenburg

Nadat de F3J-wedstrijd van 29 april was afgelast vanwege een te slechte weersverwachting zag het er voor de 2e juni goed genoeg uit. Zo'n 20 deelnemers hadden zich verzameld op ons veld te Valkenburg. In de F3J-klasse wordt er gevlogen met zwevers met 3,6-4,0m spanwijdte. Gewicht: 1,6-2,2kg. De modellen worden gestart met behulp van een lier. Op die manier komen ze tot zo'n 180 tot 220 meter hoogte. Daarna is het zaak om precies 10 minuten te vliegen met afsluitend een landing zo dicht mogelijk bij het doel. Ondanks dat het bewolkt was en er een aardige wind stond kon er af en toe toch gebruikt gemaakt worden van thermiek. Zo won onze clubgenoot John de eerste ronde door als laatste te landen op 9:52 met een zeer precieze landing: 50cm van het doel. Gedurende de dag kwamen de wolken steeds lager te hangen en verdwenen de kisten af en toe uit het zicht. Rond drie uur werd besloten dat de wolken te laag hingen en werd de wedstrijd beëindigt. Helaas waren er te weinig ronden gevlogen om de wedstrijd mee te laten tellen voor het NK. Ondanks de spijtige afloop zijn we als club blij dat we het F3J konden faciliteren!

Locatie

Club agenda

22
okt

Vergadering met Hans van Rooy (KNVvL)
ma 20:00 - 22:00

5
nov

Bestuursvergadering LLC
ma 20:00 - 22:30

15
nov

LCV vergadering
do 20:00 - 22:00

13
dec

LCV vergadering
do 20:00 - 22:00

19
dec

Oliebollenavond LLC
wo 20:00 - 23:00

Baanreservering Kop 16

Geen gebeurtenissen gevonden